Reklama na autobusach – jak to działa?

Reklama na autobusach i jej zasięg

W jaki sposób oddziałuje na pasażerów reklama, umiejscowiona na szybie autobusu? Reklama na autobusach zewnętrzna, umieszczona na jego tyle lub boku oddziałuje nie tylko na pasażerów komunikacji miejskiej, oczekujących na przystanku. Szczecin, Wrocław i inne duże miasta są ośrodkami uniwersyteckimi, przemysłowymi i kulturalnymi, a to oznacza codzienne przemieszczanie się dla wielu tysięcy osób. Reklama na autobusach może zostać zauważona przez osoby w różnym wieku, o zróżnicowanej osobowości, klasie społecznej, zainteresowaniach i potrzebach. Wrocław, Szczecin lub inne miasta, dysponujące komunikacją miejską, mogą liczyć na niezwykle szeroki zasięg reklam autobusowych wśród przechodniów, kierowców samochodów oraz oczywiście pasażerów, oczekujących i korzystających z komunikacji miejskiej. Często zdarza się, że pasażerowie dzięki charakterystycznej reklamie zewnętrznej identyfikują z daleka pojazd, który jest przyporządkowany dla danej linii.

Reklama w autobusach – korzystnie, z możliwościami

Reklama w autobusach to przede wszystkim umieszczone na szybach plakaty w różnych formatach, które rzucają się w oczy dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu oraz chwytliwej kolorystyce i treści. Dzięki nieograniczonym możliwościom zamieszczenia reklamy Szczecin oraz Wrocław – ekspozycja dociera do takiej ilości osób, jaką zakłada zleceniodawca. Reklama wewnętrzna w komunikacji miejskiej najczęściej widnieje na szybach i może mieć formę jedno lub dwustronną, co oznacza, że nawet reklama wewnętrzna może oddziaływać na zewnątrz. Uniwersalność, szerokie zastosowanie, a przede wszystkim olbrzymi zasięg, umożliwiający dotarcie do szerokiego grona odbiorców, to niezaprzeczalne zalety. Nieograniczony zasięg reklam autobusowych pozwala dotrzeć do docelowej grupy odbiorców. Z tego względu najlepiej w autobusach działają reklamy produktów i usług, z których korzysta każdy. W atrakcyjnych cenach można dobrać ilość prezentowanych reklam, ich wielkość oraz termin prezentowania. Przed pojawieniem się, reklama w autobusach jest projektowana przez doświadczonych specjalistów, a następnie konsultowana z właścicielem oferty https://autobox.com.pl/, aby spełnić oczekiwania zleceniodawcy oraz dotrzeć do  szerokiego grona odbiorców.

Czym wyróżnia się reklama w autobusach?

Reklama na autobusach jest znakomitą alternatywą dla strategii marketingowej, opartej o billboardy. Duże miasta, posiadające komunikację miejską, jak Wrocław czy Szczecin zdecydowanie są znakomitym miejscem na reklamę w ruchu. Billboard, nawet jeśli umieszczony jest w dobrej lokalizacji, nie przemieszcza się. Reklama w autobusach krąży po całym mieście, a nawet dociera na obrzeża. Grono odbiorców rośnie, reklama sama ich znajduje. Istotną przewagą jest również czas oddziaływania reklamy na odbiorcę. Reklama w autobusach jest na widoku odbiorcy co najmniej przez kilka minut, jeżeli podróżuje tylko pomiędzy dwoma, kolejnymi przystankami. Jeżeli pasażer będzie spędzał w komunikacji kilkanaście minut, będzie miał mnóstwo czasu, aby kilkukrotnie przyjrzeć się reklamie, zainteresować się treścią, zapoznać się z informacjami i dodatkowo, zapamiętać kontakt. Kierowcy, dla których reklama na autobusach staje się atrakcyjna w oczekiwaniu na zielone światło, również mają czas, aby zapoznać się z jej informacjami. Duży format, chwytliwy tekst oraz atrakcyjna grafika sprawią, że reklama zewnętrzna na autobusach zainteresuje nie tylko kierowców w korkach, ale i osoby, które znajdują się niedaleko pojazdów, a które bez reklamy nie zwróciły by uwagi na komunikację miejską.